Męskim okiem: żel do mycia twarzy

5/28/2012

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią, po krótkiej namowie postanowiłem zacząć pisać na blogu recenzje kosmetyków dla mężczyzn. Na pierwszy ogień został rzucony wydaje mi się najbardziej używany zaraz po szamponie i żelu pod prysznic, żel do mycia twarzy.
AA Men 20+ Dynamic jest oczyszczającym żelem do mycia twarzy który wg informacji producenta zapobiega błyszczeniu się skóry. Dodatkowo seria jest dla skóry wrażliwej podatnej na alergie.

 Oczyszczający żel do mycia twarzy, 20+ Dynamic, AA Men

Opakowanie:
Żel zapakowany jest w typową dla serii żeli od AA tubkę. Na froncie widnieje pełna informacją dotycząca docelowego odbiorcy, natomiast z tyłu otrzymujemy pełny zestaw podpunktów opisujących pożądane działanie, a także stosowanie oraz składniki.Zapach, konsystencja, działanie:
Po wyciśnięciu kosmetyku na rękę możemy dostrzec jednolitą typową dla żelu konsystencję, jednak po roztarciu widać że żel przeistacza się w delikatną galaretę.

Jeśli chodzi o jakikolwiek zapach na ręku to należy naprawdę mocno powąchać aby poczuć delikatny mydlany zapach, który w żaden sposób nie podrażnia i nie jest chemiczny. Jednak po nałożeniu go na wilgotną twarz nabiera delikatny zapach chemicznego odświeżenia.
Po roku stosowania mogę śmiało zgodzić się z większością podpunktów które wymienia producent. O poranku idealnie odświeża skórę nawet jak na kosmetyk, który w zamyśle nie daje efektu ochłodzenia. Skóra przez pierwsze 2-3h jest jak najbardziej nawilżona. Natomiast po całym dniu spędzonym w biurze należycie odświeża skórę na wieczór, nadając jej efekt wygładzenia. Jeśli nie posiada się przetłuszczonej cery to efekt matujący jest widoczny.

Skład:
Informacje ogólne:
Reasumując, w tej cenie ( w zależności od sklepu od 16 do 20 zł ) jest to bardzo wydajny i spełniający swoje zadanie żel do mycia twarzy. Używając go praktycznie codziennie swobodnie starcza mi na prawie dwa miesiące.
Podsumowanie:
Przez ostatnie 3-4 lata używałem różnych żeli do mycia twarzy, zazwyczaj zmieniałem je w momencie kiedy poprzedni się kończył, z AA 20+ Dynamic jestem od ponad roku i póki co nie zamierzam go zmienić.

Zobacz podobne

2 komentarzy

  1. Mojego Męża ciężko namówić żeby stosował taki żel do twarzy.

    OdpowiedzUsuń
  2. mojego chłopaka też. choć w zasadzie jemu można pozazdrościć cery ; )

    btw. witamy Cię, chłopaku Ninnette.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za komentarze. Wszystkie je czytam i staram się na nie odpowiadać. Jednakże bardzo proszę o nieumieszczanie tzw. spamu, gdyż będzie on bezwzględnie usuwany.