Pierwsza pomoc na wesoło [Kuba z Jutuba]

3/02/2015

Kuba z Jutuba w ostatnim swoim filmiku poruszył bardzo istotną kwestię, a mianowicie obowiązku udzielania pierwszej pomocy. Niestety wciąż spory odsetek społeczeństwa  nie respektuje tej powinności przechodząc obojętnie obok ludzkiej krzywdy, często tłumacząc się brakiem fundamentalnej wiedzy na temat pierwszej pomocy, tzw przedmedycznej.

Warto jednak pamiętać, że już wezwanie służb ratunkowych uważane jest za spełnienie tego obowiązku. Ponadto ostatnimi czasy ze schematu podstawowej pierwszej pomocy wykreślono sztuczne oddychanie. A więc tak na prawdę do wykonania mamy dosłownie kilka bardzo prostych czynności: udrożnienie dróg oddechowych poprzez odchylenie głowy ofiary do tyłu, sprawdzenie oddechu i ułożenie w pozycji bezpiecznej lub masaż serca w przypadku stwierdzenia zatrzymania krążenia.

Kuba znany jest ze swoich nietuzinkowych rymów, więc pokusił się o zrobienie klipu na ten temat.
Zachęcam do posłuchania, wpada w ucho i może właśnie dzięki niemu uda Wam się kiedyś uratować czyjeś życie :)


Zobacz podobne

2 komentarzy

 1. Witam :)
  Jeśli chciałabyś odświeżyć wygląd swojego bloga serdecznie zapraszam do przejrzenia naszej strony
  https://www.facebook.com/wystrojbloga
  http://wystrojbloga.blogspot.com/
  http://instagram.com/wystrojbloga/
  http://ask.fm/wystrojbloga
  Z chęcią zmienimy dla Ciebie wygląd twego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialny pomysł! Trochę przeraziło mnie to disco polo, ale z drugiej strony każdy tego typu muzykę chcąc czy nie chcąc pamięta :D Mam nadzieję, że ten filmik oświeci co niektórym umysły, bo nie ukrywajmy w Polsce jest mnóstwo osób, których w takich sytuacjach uciekłoby z niewiedzy... Zapraszam Cię wraz z Darią na nasz konkurs "Usta w roli głównej".
  Pozdrawiam, CapelliSani.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za komentarze. Wszystkie je czytam i staram się na nie odpowiadać. Jednakże bardzo proszę o nieumieszczanie tzw. spamu, gdyż będzie on bezwzględnie usuwany.