Piątkowy relaks: Mint Chocolate, Bath&Body Works

1/30/2015

Witajcie w kolejnym piątkowo relaksującym poście! :)

Dziś kolejna świeca, jednak tym razem w zupełnie innym zapachu i innej firmy. Do tej pory w swojej kolekcji miałam dwie świece z Bath&Body Works. Jedną z serii White Barn a drugą z letniej kolekcji. I o ile z tej pierwszej jestem bardzo zadowolona o tyle ta druga jakoś mnie nie zachwyciła.

Jednak jakiś czas temu będąc przelotem w Galerii Mokotów nie omieszkałam zajść do Bath. Chciałam przede wszystkim kupić sobie żele antybakteryjne do rąk, jednak moją uwagę przyciągnęła cała zimowa kolekcja. Jest tam pełno świec w przeróżnych zapachach. Najchętniej wzięłabym minimum 3 albo i więcej słoików, ale zdrowy rozsądek kazał zostać tylko przy jednym. I drogą eliminacji do kasy powędrowałam z zapachem Mint Chocolate.
Może nie jest to typowo zimowy zapach ale nie mogłam mu się oprzeć.


Świeca ta pachnie dokładnie tak jak przepyszne czekoladki After Eight. Jeżeli jadłyście je kiedykolwiek, to doskonale wiecie o czym mówię. Przepyszna deserowa czekolada przełamana nutą mięty. Achhh nic tylko siedzieć i wąchać.

Zdecydowałam się na wariant z 3 knotami, czyli największy słoik za 89 zł. Zapach od razu po rozpaleniu roznosi się po całym mieszkaniu. Jest bardzo intensywny i przyjemny. Absolutnie nie jest przytłaczający. Czuć go również jeszcze jakiś czas po zgaszeniu płomienia.

Mint Chocolate bardzo ładnie i równomiernie się wypala. Raczej nic nie zostaje na ściankach. Należy jednak pamiętać aby podczas jednorazowego 'seansu' palić ją tyle czasu by wosk na całej powierzchni się rozpuścił. W przeciwnym wypadku będą powstawały zagłębienia i wosk zostanie na ściankach. Ja knotów nie przycinam, jedyne co to zdejmuję z ich czubków takie jakby kuleczki, dzięki temu płomień nie strzela i zwęglony knot nie osypuje się do wosku.


Niestety nie wiem ile godzin palenia tej świecy zapewnia producent, ale na pewno dużo. Dla porównania duży słój YC ma 100-150h palenia (ale ma ok 200g wosku więcej).

Świece z Bath&Body są drogie, jednak moim zdaniem warte zakupu. Zapach jest bardzo intensywny, długo się utrzymuje, a sama świeca jest bardzo wydajna.


Zobacz podobne

1 komentarzy

Dziękuję Wam za komentarze. Wszystkie je czytam i staram się na nie odpowiadać. Jednakże bardzo proszę o nieumieszczanie tzw. spamu, gdyż będzie on bezwzględnie usuwany.