Targi LOOK i beautyVision - Beauty Blog Days

4/20/2015

Jak może wiecie z jednego z moich poprzednich postów w miniony weekend wybrałam się do Poznania na Targi Look i BeautyVision. Podczas tej imprezy odbyło się już po raz kolejny Ogólnopolskie spotkanie blogerów - Beauty Blog Days. Nie ukrywam, że same targi i możliwość zakupów nie fascynowały mnie tak bardzo jak właśnie to spotkanie. Szczerze mówiąc na zwiedzanie wystawców wcale się nie wybierałam, dlatego zakupy jakie ze sobą przywiozłam są niemalże symboliczne. I może to właśnie od nich zaczniemy całą mini-relację :)Na początku pobiegłam do stoiska Essie. Od dawna byłam bardzo ciekawa tych lakierów, jednak drogeryjna cena nie zachęca, a na warszawskie targi firma nie przyjeżdżała.
Wybrałam sobie tylko dwa kolory - słynny Fiji oraz przepiękny róż o nazwie Fiesta. Każdy z nich był w cenie 27 zł, to nadal nie mało, ale lepiej niż ponad trzydzieści.
Niestety nie podobało mi się to, że wiele lakierów w szafach było rozwarstwionych - zapewne od świecących i podgrzewających je lamp.

Kolejnym stoiskiem było to z żelową henną RefectoCil. Chociaż u siebie hennę wykonuję dość rzadko to często przydaje mi się do robienia jej znajomym i klientkom :) Na targach była w cenie 18 zł

Nie omieszkałam oczywiście zajść na stoisko z pędzlami Maestro. Z jednej strony ciągle rozpaczam, że to jedyna pędzlowa marka pojawiająca się na targach, ale z drugiej bardzo lubię ich produkty. Tym razem skusiłam się na dwa pędzelki do oczu - małą kuleczkę z białym włosiem (niestety brak na nim numerka, a jedynie widnieje napis 'shadow') oraz szpiczasty pędzelek do blendowania z naturalnego włosia (nr 481).

Tuż przed spotkaniem blogerów zaszłam na stoisko Indigo. Kupiłam tam jedynie pyłek do paznokci, dzięki któremu na hybrydzie można otrzymać opalizujący efekt 'syrenki'. Chcecie video z jego użyciem? :)

Natomiast od aGwer i Ali dowiedziałam się, że są Tangle Teezer'y w bardzo atrakcyjnych cenach. Kupiłam klasyczną, różowo - fioletową wersję dla mojej Mamy za jedyne 25 zł, a dla siebie wzięłam gumeczki InvisiBobble w cielistym kolorze za 8 zł :)

I to wszystkie zakupy jakie przywiozłam ze sobą z poznańskich targów Look i beautyVision. Chciałam zajść jeszcze na stoisko Semilac, gdyż miałam ochotę na słynnego Harda i kolorki z nowej kolekcji nude, ale kolejka była tam tak ogromna, że w końcu zrezygnowałam.

Jeżeli chodzi o organizacyjną stronę targów to szczerze mówiąc bardziej podoba mi się warszawskie Beauty Forum, gdzie wszyscy wystawcy są na jednej wielkiej hali i jest jedynie podział na sektory. W Poznaniu zagospodarowane były 4 pawilony i troszkę można było się w tym wszystkim pogubić, szczególnie będąc tam po raz pierwszy. Ponadto miałam wrażenie, że boksy wystawców ustawione były dość ciasno co skutkowało niewielką przestrzenią dla zwiedzających, a najgorzej było jak do któregoś stoiska tworzyła się kolejka, wtedy minimum 2 czy 3 alejki były zablokowane.

Jak już wspomniałam, do Poznania pojechałam głownie nastawiona na spotkanie blogerów. Miało się ono rozpocząć w niedzielę o 12 w jeden z sal konferencyjnych. O umówionej godzinie zebrało nas się dosłownie garstka osób. Wpadła na chwilę Pani (chyba) organizatorka aby nas przywitać. Wyraziła zadowolenie naszym przybyciem i wyszła z nadzieję, że spotkamy się za rok. Pozostawiła do naszej dyspozycji salę oraz drobny poczęstunek. I to by było na tyle jeżeli chodzi o organizację Ogólnopolskiego Spotkania Blogerów. W związku z tym posiedziałyśmy tam jeszcze chwilę, pogadałyśmy, podzieliłyśmy się co dotychczas udało nam się kupić ... i rozeszłyśmy się. Całość trwała może godzinę.
Po relacjach dziewczyn na blogach z poprzednich edycji spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Oczekiwałam, że będzie to rzeczywiście zorganizowane spotkanie. Odbędzie się tam jakaś prezentacja, warsztaty czy cokolwiek interesującego. A tak na prawdę to jedyne co zastałam to przygotowana sala konferencyjna.
W związku z tym, nie uraczę Was tutaj żadnymi zdjęciami z tego spotkania ani nawet listą uczestników, bo nie ze wszystkimi udało mi się porozmawiać i nawet nie do końca wiem kto tam był.

Podsumowując same targi mnie nie zachwyciły, organizacyjne Beauty Forum dla mnie jest zwycięzcą.
Natomiast Ogólnopolskie spotkanie blogerów - Beauty Blog Days - pozostawiło we mnie niedosyt, a nawet nutkę goryczy. W szczególności, że podobno w poprzednich latach wyglądało to zupełnie inaczej.

A Wy byłyście na poznańskich targach Look i beautyVision?

Do następnego!

Zobacz podobne

5 komentarzy

 1. Essie fiji bardzo mi się podoba :-)
  A pędzli maestro jestem bardzo ciekawa :-)
  Pozdrawiam + zostaje u Ciebie na dłużej :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. AŻ tak się nie różniło poprzednie spotkanie, organizacyjnie było tak samo tylko nas było więcej i dłużej się gadało (chociaż ja musiałam uciekać bardzo szybko). Nie mniej jednak mega miło było Cię poznać!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. tak chcemy filmik syrenka górą

  OdpowiedzUsuń
 4. ej ja też bym chciał, świetne to jest :D
  [URL=http://www.warsawexpo.eu]Centrum Wystawiennicze Warszawa[/URL][/CENTER][/SIZE]

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam za komentarze. Wszystkie je czytam i staram się na nie odpowiadać. Jednakże bardzo proszę o nieumieszczanie tzw. spamu, gdyż będzie on bezwzględnie usuwany.